Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasına yönelik bir talimatının olmadığını söyledi.

04 Aralık 2017 Pazartesi - 71 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen “Engelleri Aşanlar 2017” programına katıldı.
Burada kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı, dün yaptığı açıklamaları çarpıtanlara cevap verdi.

“PKK VE FETÖ İLE İLGİSİ OLUP…”
Sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasına yönelik bir talimatının olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı, “PKK ve FETÖ ile ilgisi olup da paralarını yurt dışına kaçıranlar zaten haindir.” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi; “Mal varlıklarını başka ülkelere kaçırmaya çalışanlar olduğunu söylemiştim. Bizim bu kazançları yurt dışına çıkarmak isteyenlere iyi gözle bakmayacağımızı söylemiştim. Farklı değerlendirmeler yapıldığını gördüm.

Şu hususu kesin olarak ifade etmek istiyorum. Türkiye serbest piyasa ekonomisine sahip bir ülkedir, 1986’dan beri, isteyen herkesin yurt dışına çıkarmaya hakkı vardır, şüphesiz aynı şekilde devam etmektedir. Yurt dışından yatırım çekmenin yanında, yurt dışına yatırım yapan da bir ülkeyiz. Yurt dışından ülkemize 180 milyar dolar para gelirken, Türk işadamlarının yurt dışına yaptıkları yatırım bedeli de 40 milyar doları buldu. Sadece bu yıl 2 milyar dolarlık yatırım, Türk işadamları tarafından yurt dışında yapıldı. Gittiğimiz ülkelerde gördüğümüz Türk yatırımlarıyla gurur duyuyoruz. Benim sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasıyla ilgili talebim ya da talimatım söz konusu değil. PKK ve FETÖ ile ilgisi olup da paralarını yurt dışına kaçıranlar zaten haindir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.